Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

RS TSI - dziwny dźwięk w trybie SPORT

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • RS TSI - dziwny dźwięk w trybie SPORT

    Anglik/Euro jest różnica, ale nie powiem dokładnie jaka :|
    Prawdopodobnie może być tylko kwestia kąta mocowania soczewki, ale ręki nie dam sobie za to uciąć :twisted:

    A oprócz tego, powinno pasować 8)

  • #2
    RS TSI - dziwny dźwięk w trybie SPORT

    Witam,

    od niedawna jestem szczesliwym posiadaczem nowej Octavii RS. Bardzo irytuje mnie jedna sprawa - mianowicie przy wysokich obrotach ( szczegolnie w trybie SPORT ) pojawia sie dziwny, metaliczny dzwiek z okolic podszybia. Predkosc raczej nie ma tu znaczenia.

    Na jednym z filmów na YT znalazłem zbliżony dzwiek ( słychać od 2 minuty ) :



    Czy w Waszych autach ten problem wystepuje/wystepowal? Co ewentualnie bylo przyczyna? ASO podjelo sie naprawy?


    Z gory dzieki za odp

    Komentarz


    • #3
      Pokop na Briskoda bo chyba mieli coś takiego rozpracowane. Więcej nie pomogę, bo piszę z telefonu za granicą.

      Komentarz


      • #4
        pdex, umnie też występował dziwny metaliczny dziwę z okolic podszybia. ASO nie bardzo wiedział co z tym zrobić więc zabrałem się za to sam.
        W moim przypadku winne było mocowanie tego głośniczka który wydaje ten "sportowy" dzięki. Zdjąłem podszybie, odkręciłem mocowanie, między mocowanie a blachę włożyłem gumę (nie za twardą nie za miękką) i z powrotem przykręciłem wszystko na miejsce.
        Problem został w eliminowany.

        Komentarz


        • #5
          A u mnie brzęczy czasem to usrojstwo na kwity parkingowe dokładnie przy 5 krpm w trybie sport. Trzeba wtedy pacnąć w to ręką.
          "k..., aleś pan tu bestię postawił"

          Komentarz


          • #6
            pdex, mam dokładnie identyczny objaw
            tylko nie wiem, czy się śmiać, czy płakać - jutro na pierwszy ogień idzie to mocowanie kwitów parkingowych

            [ Dodano: Sro 13 Maj, 15 22:45 ]
            ojciec_, masz może pod ręką jakieś foto jak to wygląda?
            Pozdrawiam
            Marcin

            Komentarz


            • #7
              Ja robiłem tak samo jak kolega ojciec_ i to w pierwszym tygodniu użytkowania auta, bo było to mega wkurzające
              Po otwarciu maski trzeba zdjąć podszybie - najlepiej ze zdjęciem ramion wycieraczek, choć niekoniecznie - ja zrobiłem bez ich zdejmowania, choć dostęp nieco utrudniony. Potem trzeba się dobrać się do tego rezonatora i po odkręceniu go (trzyma się na takim metalowym pałąku) najlepiej podłożyć między niego a mocowanie jakąś gumową podkładkę. U mnie w zasadzie drżenie zniknęło, a sam dźwięk wydawany w trybie Sport przez to coś, nie zmienił się.

              Na tym filmie widać, jak koleś wyjmuje to "coś" z podszybia:
              Moja OIII RS TSI Moon White
              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78980

              Komentarz


              • #8
                Ja przyciszyłem soundgenerator do 50%przez vcds i jest git nic mi nie hałasuje.
                Moja biała jak welon dziewicy O3 vRS

                Komentarz


                • #9
                  Enriquez, niestety nie mam żadnych zdjęć, ale jak zdejmiesz podszybie wszystko będziesz widział więc bez problemu sobie poradzisz

                  Komentarz


                  • #10
                    Dzieki wszystkim za odpowiedz! U mnie na pewno nie jest to kwestia uchwytu na bilety parkingowe, tylko zapewne mocowania glosnika. Zaczniemy od ASO, moze cos wymysla.

                    Komentarz


                    • #11
                      Dokonałem dziś tej poprawki u siebie i przy okazji wrzucę dla ułatwienia zdjęcia jak to wygląda.
                      Nie sprawdzałem czy działa już prawidłowo, ze względu na pracę z browarem :diabelski_usmiech
                      Przed przystąpieniem do roboty warto się zaopatrzyć w klucz 10 wygięty, bo ciężko dojść do tej nakrętki.







                      A takie oto podkładki miałem pod ręką.

                      Pozdrawiam
                      Marcin

                      Komentarz


                      • #12
                        Enriquez, pierwsze moje podejście do tematu było tak jak u Ciebie tzn odkręcenie głośnika i wstawienie podkładek.
                        W moim przypadku na długo nie wystarczyło, finalnie odkręciłem całe mocowanie czyli te dwie imbusowe śruby i jedną nakrętkę z dołu. Między blachę podszybia a mocowanie głośnika dałem gumę i wszystko skręciłem. Ten zabieg wykonałem około rok temu i do tej pory wszystko jest OK.

                        Komentarz


                        • #13
                          kurna, ojciec ... teraz mi to mówisz ??? :diabelski_usmiech
                          Pozdrawiam
                          Marcin

                          Komentarz


                          • #14
                            A nie lepiej wyciagnac to calkiem :wink: :roll:
                            Spritmonitor.de

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez Maicroft
                              A nie lepiej wyciagnac to calkiem :wink: :roll:
                              Jak ona tyle radości daje? Za nic w świecie bym nie zdemontował tego mając RSkę.
                              Biały działkowóz

                              Komentarz


                              • #16
                                Stary temat się czy ktoś w nieRSce na podobnie? U mnie brzęczy od ok 4500obr

                                Komentarz


                                • #17
                                  A ja mam inny dziwny dźwięk w RS'ce, lecąc ponad 200km/h czasami mam strzały w głośniku kierowcy, wystarczy zwolnić i strzały ustają albo zmienić odtwarzaną muzykę. Miał ktoś coś takiego, auto dość świerze, odebrane pod koniec stycznia i przebieg 16k.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez Mastermindq Zobacz wpis
                                    Stary temat się czy ktoś w nieRSce na podobnie? U mnie brzęczy od ok 4500obr
                                    Mastermindq czy znalazłeś co u Ciebie brzęczało, u mnie brzęczy dokładnie przy 4500 obr./min. rozebrałem co się dało i nie mogę zlokalizować źródła brzęczenia.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez DB Zobacz wpis

                                      Mastermindq czy znalazłeś co u Ciebie brzęczało, u mnie brzęczy dokładnie przy 4500 obr./min. rozebrałem co się dało i nie mogę zlokalizować źródła brzęczenia.
                                      Niestety nie

                                      Liczyłem że to ten uchwyt do kwitów ale to coś głębiej siedzi. Trzeba szukać dalej.

                                      Komentarz

                                      POWRÓT NA GÓRĘ
                                      Pracuję...
                                      X